PHIBROWS MICROBLADING - 3D čiarkované občie

3D čiarkované obočie PHIBROWS MICROBLADING

Phibrows Microblading Academy by Branko Babic je najprestížnejšia akadémia, uznávaná na celom svete, ktorá sa venuje prirodzenému tetovaniu obočia.

PHIBROWS MICROBLADING sa vykonáva špeciálnym perom s mikroihličkami, ktorými ručne pod prísnymi podmienkami dodržiavania hygienických noriem, vkladáme pigment do 2. a 3. vrstvy pokožky, teda do maximálnej hĺbky 0,3 až 0,6 milimetra. Chĺpky sú tak úplne jemné, tenké a prirodzené. Obočie pôsobí absolútne realisticky, čím sa doladí jeho tvar a obočie sa zahustí. Preto je toto tetovanie obočia nazývané semi-permanentné, čiže dočasné. Jeho životnosť je teda cca 1 – 2 roky. Avšak výdrž tetovania záleží v prvom rade od klientky. Mladé aktívne ženy s rýchlim metabolizmom, aktívne pravidelne športujúce, fajčiarky, mastnejšia pleť, opaľovanie a pod. výrazne znižujú životnosť PMU a obzvlášť microbladingu, kde sa pigmentuje len vrchná vrstva pokožky.

Farebné pigmenty
Farebná škála pre tetovanie obočia sa konzultuje spolu s klientkou. Klientka má na výber z doporučených farieb, ktoré sú určené iba na permanentné tetovanie obočia. Farba sa nevyberá náhodne, prihliada sa na farbu pôvodného obočia. Ak klientka nemá žiadne chĺpky na svojom obočí (stáva sa to najmä po chemoterapii alebo pri alopécii), farba sa vyberá podľa farby vlasov. Farby pre tetovanie obočia, s ktorými pracujeme sú od firmy PhiBrows, čím je zaručená ich vysoká kvalita. Pigmenty neobsahujú žiadne ťažké kovy, ktoré by spôsobili nežiadúce farebné sivé, modré, zelené, červené, či ružové odtiene a nikdy neboli a ani nebudú testované na zvieratách.

Pred procedúrou
Aspoň deň pred zákrokom by sa obočie nemalo líčiť a nesmú sa konzumovať alkoholické nápoje. V deň zákroku sa neodporúča piť káva a veľa tekutín. Najmenej dva týždne pred zákrokom nie je vhodné absolvovať napustenie obočia u kozmetičky, chemický peeling, aplikáciu botoxu a návštevu solária.

Priebeh procedúry
Po dohodnutí termínu v Kozmetickom štúdiu EvaDerm si spolu s klientkou vypíšeme dotazník, vysvetlíme si priebeh zákroku a ak má klientka ďalšie otázky týkajúce sa microbladingu, dostane kvalifikované a pravdivé odpovede. Celý zákrok vykonávame s použitím jednorázových spotrebných materiálov. Pred samotným zákrokom sa oblasť obočia dezinfikuje. Klientke sa vykreslí tvar obočia podľa proporcií tváre. Tvar obočia sa konzultuje s klientkou a zakresľuje sa dovtedy, pokiaľ klientka nie je spokojná. Nasleduje výber farby.
Samotné tetovanie trvá okolo 60 minút a pozostáva z dvoch etáp. V prvej etape sa obočie tetuje bez anestetika, nakoľko si pokožka musí zachovať svoju pružnosť. Tetuje sa tvar, usporiadanie a hustota chĺpkov. Microblading je v tejto fáze mierne bolestivý. Oproti klasickému tetovaniu je však bolesť porovnateľná s vytrhávaním chĺpkov pri úprave obočia. V druhej etape sa nanesie okamžité anestetikum, prechádza sa druhýkrát po tých istých chĺpkoch, čím sa vpravuje pigment hlbšie do pokožky. Správne vytetovaný chĺpok by mal byť tmavší a hrubší ako vlastný. Po ukončení tetovania sa oblasť obočia očistí a nanesie sa špeciálny krém. Tento krém má za úlohu ochrániť obočie pred zanesením infekcie a pomáha urýchľovať hojenie. Krém sa skladá z prírodných zložiek ako včelí med, vosk a prírodné oleje. Ak by klientka boli alergická na produkty včiel, odporúča sa použiť voľne dostupný krém z lekárne – Bepanthen.

Priebeh hojenia
Počas procesu hojenia prechádza obočie rôznymi štádiami. Obočie v prvých dňoch stmavne skoro o 50 percent, potom nastáva štádium, v ktorom sa vytvoria drobné chrastičky, ktoré postupne budú opadávať. Chrastičky sa nesmú olupovať, pretože hrozí riziko vzniku jazvičiek. Po opadaní chrastičiek je obočie slabo viditeľné, ale v poslednom štádiu po vyhojení a opuzdrení v pokožke sa nám ukáže výsledný efekt. V konečnej fáze je obočie bledšie ako hneď po vytetovaní.

Domáca starostlivosť
Proces hojenia trvá okolo 28 až 30 dní. Klientka od nás po zákroku dostane potrebné inštrukcie o tom, čo má a čo nemá robiť počas prvých týždňov po zákroku a aj v ďalších mesiacoch. Samozrejmosťou je aj dodržiavanie hygienických zásad po zákroku v domácom ošetrení, je potrebné, vyhýbať sa veľkému množstvu vody, plávaniu, športovaniu, saune, soláriu, nenanášať hrubé množstvo krému, nestrhávať si chrastičky, nepoužívať líčidlá ani make-up a v neposlednom rade sa nezdržiavať na priamom slnku. Odporúča sa spať na chrbte.

Korekcia obočia
Po 4 – 6 týždňoch je potrebná korekcia, čiže oživenie pigmentu a dotetovanie farby, ktorá mohla vypadnúť v procese hojenia.

Kontraindikácie microbladingu

 • vírusové a bakteriálne infekcie
 • liečba antibiotikami (najmenej 14 dní pred zákrokom)
 • liečba analgetikami s obsahom kyseliny salicylovej (najmenej 7 dní pred zákrokom)
 • vysoký krvný tlak
 • cukrovka (konzultácia s lekárom)
 • hemofília
 • alergie (konzultácia s lekárom)
 • ošetrenie laserom, chemický peeling (minimálne 14 dní pred tetovaním)
 • kardiostimuláror
 • HIV
 • hepatitída
 • epilepsia
 • herpes
 • tehotenstvo a dojčenie (najskôr 3 mesiace od ukončenia)
 • chemoterapia
 • chronické alebo akútne choroby (konzultácia s lekárom)
 • sklon k tvorbe hematómov
 • seboroická dermatitída
 • keloidné jazvy
 • extrémne mastná pleť
 • vek nižší ako 18 rokov
   

V cene je zahrnutá konzultácia, anestetikum a špeciálny krém PhiBrows Candy na domácu starostlivosť.