ZODPOVEDNE PO DOVOLENKE

Milé klientky,
nakoľko nám začína dovolenková sezóna, prosím všetky Vás s pozitívnou cestovateľskou anamnézou, aby ste pred plánovanou kozmetickou procedúrou dodržali dvojtýždňový odstup, nakoľko zdravie nás všetkých je pre mňa prvoradé.️
Vopred Vám ďakujem za ústretovosť, pochopenie a spoluprácu.
Všetkým Vám želám krásne leto a teším sa na Vás!

AKO SI UDRŽAŤ ZDRAVÚ PLEŤ POD RÚŠKOM

V týchto dňoch sa okrem iného v našich životoch mení aj naša kozmetická denná rutina. Alebo lepšie povedané, mali by sme ju prispôsobiť tomu, že naša pleť sa musí vyrovnať s novými okolnosťami a potrebuje špeciálny prístup. Najväčšie zmeny samozrejme prináša nosenie rúška. Máme ho na svojej tvári, aby sme chránili seba aj ostatných v našom okolí. Pre mnohých ľudí môže viesť nosenie rúška počas dlhých hodín ku zhoršujúcemu sa stavu pleti. Teplo a vlhkosť, ktoré sa pod rúškom kumulujú, spôsobujú prehrievanie a zaparovanie pokožky, množenie baktérií, či podráždenie a vysušenie pokožky. Citlivá a suchá pokožka sa zaparovaním pod rúškom dráždi a vysušuje, čo môže viesť až ku kožným infekciám a zápalom. Mastnejšej  a aknóznej pleti sa upchávajú póry, pokožka sa nedostatočne okysličuje, čo spôsobuje akné a výsev vyrážok.

Čítať viac

VITAMÍNY V KOZMETIKE

Od roku 1911, kedy bol ako prvý izolovaný vitamín B1, uplynulo veľa času. Dnes vieme, že vitamíny sú rôznorodé látky s množstvom úplne odlišných funkcií a nemožno ich radiť do jednej skupiny, aj keď spoločný názov vitamín im už zostal. Pre človeka sú vitamíny nepostrádateľné a keďže si ich väčšina živočíchov tvoriť nedokáže, ich prísun si zabezpečujeme potravou. V prípade vitamínu K a B12 je rovnako významná tvorba črevnými baktériami.

Čítať viac